mnmlista: pokonaj reklamę

original post by Leo Babauta

Powodem, dla którego reklama działa na większość z nas jest poczucie, że czegoś nam brakuje. Poczucie, że gdybyśmy tylko zrobili X albo posiadali Y, to bylibyśmy szczęśliwsi. Poczucie, że potrzebujemy tego szczęścia, jakie jest nam oferowane.

Gdybyśmy mieli w sobie  pełnię, szczęście i zadowolenie… to reklama by nie działała. Mówilibyśmy wtedy „Nie, dziękuję”.

Cała rzecz w tym, że ty już to wszystko masz.

Musisz tylko zdać sobie z tego sprawę i wyrazić to w sobie.

Masz wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia, już teraz. Żadne z typowych pragnień posiadania więcej pieniędzy, lepszego domu, samochodu, lepszych ubrań i gadżetów, dużego telewizora, super udanej kariery czy biznesu, żadne z nich nie da ci szczęścia.

Szczęście to proste przyjemności, to spędzanie czasu na robieniu tego, co kochasz i spędzanie czasu z tymi, których kochasz. Szczęście to zdawanie sobie sprawy, że świat dokoła nas – niezależnie od tego gdzie jesteśmy – jest cudem, jest piękny i wypełniony tym, co daje nam radość.

To wszystko są narzędzia do szczęścia. Używaj ich i zdaj sobie sprawę, że jesteś błogosławiony ponad wszelką miarę.

Żyj swoim życiem doceniając każdą chwilę jako cud, a niczego więcej nie będziesz chciał. Doceniaj ludzi dokoła ciebie, ciesz się zwariowanym skomplikowaniem wyjątkowości, jaką sobą reprezentują, a nie będziesz potrzebował żadnej dodatkowej rozrywki.

Masz już wszystko. Gdy więc następnym razem ktoś zaoferuje ci „więcej”, powiedz „Nie, dziękuję”.

„Bądź zadowolony z tego co masz; ciesz się z okoliczności, jakie są. Kiedy zdasz sobie sprawę, że niczego nie brakuje, cały świat należy do Ciebie” - Lao Tse

<<<   >>>

więcej :: prawa :: mniej :: polityka prywatności :: OLXNowość!