mnmlista: co Twitter musi dodać w przyszłości

original post by Leo Babauta

Nic.

Twitter został stworzony z genialnym pomysłem dotyczącym prostoty:

I użytkownicy kochają tę prostotę a zewnętrzni programiści robią z niej użytek aby stworzyć wspaniałe aplikacje. Prostota Twittera jest jednym z powodów lepszego doświadczenia użytkownika niż Facebook czy MySpace.

Teraz Twitter dodał listy i nową funkcję odpowiedzi i wygląda na to, że myśli żeby dodać coś więcej. Inni proszą o zniesienie 140-znakowego limitu, dodania możliwości większej modyfikacji strony profilowej i dodania całego mnóstwa innych funkcji.

Nie. Proszę, Twitter, nie ulegaj tym żądaniom o funkcje, tej tendencji w kierunku nadmiernego rozrostu funkcjonalności. Będę żył z listami i odpowiedziami, ale proszę zatrzymaj się w dodawaniu nowych.

Zamiast tego, skup się aby być lepszym. Rozwijaj swoją infrastrukturę aby nie musieć pokazywać przewróconego Wieloryba gdy jesteś niedostępny. Zrób lepszą wyszukiwarkę. Wywal spam. Pozwól na łatwiejszy sposób nieśledzenia ludzi. Zrób serwis nawet prostszym.

Nawet lepiej, przenieść się na otwarty protokół - pozwól na interoperacyjność z Identi.ca i innymi serwisami abyśmy nie byli zmuszeni korzystać z jednego serwisu. Ludzie nie lubią być zmuszani.

Nie kombinuj, Twitter.

<<<   >>>

więcej :: prawa :: mniej :: polityka prywatności :: OLXNowość!