mnmlista: spartańska pizza napoletana

original post by Leo Babauta

Dobra pizza napoletana jest aktem spartańskiego piękna: minimalna ilość składników które są świeże, najlepsze, i zebrane razem w sposób który przekształca jedzenie jako akt sztuki i piękna - to akt czystej miłości.

Moją ulubioną jest Margherita. To prosty kawałek ręcznie robionego, ręcznie rozwałkowanego ciasta, posmarowanego cienko sosem pomidorowym, z kawałkami mozzalerii (lub serem wegańskim) i z listkami bazylli na wierchu, przyprawione odrobiną perfekcyjnej oliwy z oliwek. Włożona do niesamowicie gorącego opalanego drewnem pieca, gdzie ciasto piecze się w jedną minutę i w tym krótkim momencie działania czystego ognia, staje się cud.

Ten cud to te proste składniki - mąka, woda, pomidory, ser, bazylia, oliwa, sól - stają się najbardziej niebiańską substancją w całym wszechświecie: miłością.

Każdy składnik, ponieważ nie jest przytłoczony przez duży wybór dodatków (kiełbasy i czterech rodzajów sera, podsmażonej cebuli i kawałków tajskiego kurczaka czy brokułów lub czego tylko chcesz), może być smakowane oddzielnie i doceniane w swoim prostym pięknie. Mniej składników pozwala każdemu zaistnieć oddzielnie.

Ale one również zebrane razem w akcie doskonałej jedności, pokazują czym jest minimalizm. Kilka pięknych rzeczy, gdy odrzuci się niepotrzebne dodatki, pozwoli oddychać, świecić, wtedy stworzą razem coś lepszego niż zbyt duży zbiór mniej potrzebnych rzeczy.

To sendo pizzy, ale także pracy i życia. Skupienie się na kilku najważniejszych zadaniach i twoja praca stanie się lepsza. Robienie tylko kilku rzeczy w życiu i te rzeczy będą "oddychać" i będą traktowane z uważnością jak nigdy dotąd. To stworzy życie które nie tylko jest lepsze ale lepiej wyraża Ciebie co bez minimalizmu nie jest możliwe.

Minimalizm pozwala Twojemu życiu być aktem miłości.

<<<   >>>

więcej :: prawa :: mniej :: polityka prywatności :: OLXNowość!