Zapisane offline: What the Health: recenzja

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.
 — Mahatma Gandhi

2018-05-27

Ostatnio testuję trochę Netflix'a (bezpłatny miesiąc dla nowych użytkowników) i choć ta usługa mi się podoba, to jest zbyt droga dla mnie w mojej obecnej sytuacji.

Jednym z filmów który oglądnąłem był dokument "What the Health". Jest on na temat wpływu diety na nasze zdrowie i dlaczego dieta bazująca wyłącznie na pokarmach roślinnych jest lepsza. Wydźwięk tego filmu jest jak każdego dokumentu trochę "ewangelizujący". Mam tu na myśli narrację, dobrane przykłady pod tezę itp.

Mimo wszystko warto go obejrzeć, żeby wyrobić sobie własne zdanie. Jest również dostępny na VOD Vimeo ale bardziej opłaca się na Netflix'ie "wykorzystać" darmowy miesiąc.

Mnie osobiście ten film popchnął w kierunku próby przejścia na weganizm, tym bardziej, że mam kilka książek na ten temat i czytam regularnie świetny blog Vegan Workout.

Tak, bo to mit, że siłę i sprawność uzyskujesz dzięki jedzeniu mięsa i nabiału. Jest wielu światowej klasy sportowców którzy są weganami i osiągają fenomenalne wyniki w swoich dyscyplinach.

Ogólnie kwestia weganizmu jest coraz szerzej badana i jest coraz więcej dowodów na to, że jest korzystniejsza dla zdrowia niż dieta tradycyjna.

Myślę, że jesteśmy w takim punkcie jak 30-40 lat temu z paleniem papierosów. Oglądając filmy z tamtego okresu widać na nich, że prawie każdy palił. Dopiero później nastąpiła zmiana w kwestii szkodliwości palenia. Tu jest tego świetny przykład.

Ja osobiście jestem coraz bardziej przekonany na temat szkodliwości mięsa i nabiału w diecie i choć dieta wegańska też ma swoje "wyzwania" to chcę ją przetestować.

Może też spróbujesz?

Tagi: polecane minimalizm weganizm przemyślenia

← następny post poprzedni post →

:subskrypcja :prawa :archiwum :mnmlista :OLXNowość!