mnmlista: mój minimalistyczny desktop

original post by Leo Babauta

Uwielbiam patrzeć na pulpity komputerowe innych ludzi, więc pomyślałem, że pokaże swój jako przykład czystego, minimalistycznego pulpitu.

Tapeta pulpitu zmienia się od czasu do czasu — teraz jest to śnieżna pantera, przypominający nowy system OSX śnieżna pantera. Lubię tą tapetę bo jest spokojna lecz inspirująca.

Usunąłem wszystkie ikony, włączając w to ikony dysków (wejdź w Ustawienia w Szukaj, odznacz twarde dyski z listy "pokaż te elementy"). Również usunąłem pasek menu używając programu MagicMenu.

Auto ukrywam Dock (wejdź do ustawień Docka i "włącz ukrywanie"), jako że nigdy nie używam docka do uruchamiania aplikacji lub dokumentów — zamiast tego używam Quicksilver. Ouicksilbver uruchamia rzeczy szybciej niż Dock czy nawet Spotlight, bazując na moim doświadczeniu, i może robić dużo więcej niż tylko uruchamiać (dodawać tekst, wysyłać załączniki, przycinać zdjęcia i więcej).

Przez chwilę używałem tylko czystego panelu, bez ikon, docka czy paska menu, ale jedyną rzeczą której mi brakowało z paska menu był zegarek. Więc dodałem czas i datę poprzez GeekTool wraz z moim ulubionym cytatem.

Poza tym, nie ma nic więcej. Tak jest jak to lubię.

Adnotacja: Mniej szczegółowa wersja tego wpisu oryginalnie jest na Minimal_Mac, doskonałym blogu.

<<<   >>>

więcej :: prawa :: mniej :: polityka prywatności :: OLXNowość!