mnmlista: minimalistyczna kopia zapasowa

original post by Leo Babauta

Ostatnio pewni poważani blogerzy i komputerowi maniacy pisali o robieniu kopii zapasowych twoich plików komputerowych … wołając o potrzebie zakupu dodatkowych dysków twardych (przykładowo sześciu), regularnym, zaplanowanym robieniu kopii i trzymaniu ich poza internetem i o wielu innych rzeczach.

To jest sposób ze starej szkoły komputerowych ekspertów i jeśli lubisz takie rzeczy, to fajnie.

Ja właściwie ich nie lubię, więc tego nie robię.

Co robię w zamian? Tu jest prostsza metoda:

Używając tej metody, nigdy nie straciłem ważnego pliku.

Istnieje niewielka szansa, że mogę stracić fragment informacji, ponieważ nie przywiązuje do kopii zapasowych tak dużej wagi jak inni. Jakkolwiek, zauważyłem również że moje dane nie są tak ważne jak myślałem i pozwoliłem innym troszczyć się o kopię zapasową moich plików (Google, Zoho, Yahoo, Dropbox i inni), co znaczy oddałem kontrolę i pozbyłem się tego zmartwienia.

Czy mogę coś kiedyś stracić? Może tak, oczywiście. Ale czy będzie to koniec świata? Nie. Jeśli zajmie to 20 minut żeby stworzyć to na nowo, to będzie mniej niż skumulowane godziny które bym spędził robiąc kopie zapasowe lub kupując twarde dyski i dyski USB oraz miejsce zapasowe. Jeśli stracę kilkanaście zdjęć z tysięcy które zrobiłem, to nie będzie duża strata.

Pozwoliłem odejść obsesji zachowania każdego bitu danych i wraz z tym obsesji na temat kopii zapasowych.

<<<   >>>

więcej :: prawa :: mniej :: polityka prywatności :: OLXNowość!