mnmlista: kupowanie nie jest rozwiązaniem

original post by Leo Babauta

Często, gdy chcemy rozwiązać jakiś problem, albo dokonać jakiejś zmiany w życiu, to kupujemy coś:

Mógłbym wymieniać dalej, lecz widzisz już o co chodzi.

Kupowanie nie jest rozwiązaniem. Albo jest nim bardzo, bardzo rzadko.

Zamiast tego, kupuj mniej. Zatrzymaj się zanim pójdziesz coś kupić. Zobacz, czego możesz użyć z już posiadanych rzeczy. Zobacz, czy ktoś inny posiada coś, co możesz pożyczyć lub wymienić w barterze. Zobacz, czy możesz rozwiązać dany problem bez używania czegokolwiek nowego.

Oto kilka przykładów:

Wiesz już o co chodzi. Czasami będziesz potrzebował rzeczy do rozwiązania problemów, lecz zobacz najpierw co już posiadasz, co możesz pożyczyć lub na co możesz się z kimś zamienić. Możesz też kupić rzecz używaną.

Ironicznie, zauważyłeś pewnie, że sprzedaję książkę o minimalizmie: Prosty przewodnik minimalistycznego życia. Kosztuje 9,95zł. Ma uwolnione prawa autorskie i nie ma żadnych zabezpieczeń DRM.

Nie musisz kupować tego ebooka aby prowadzić bardziej minimalistyczne życie. Ten blog oferuje wiele darmowych pomysłów, tak jak i inne blogi i możesz robić to samodzielnie redukując to co posiadasz i to co robisz, by zostały tylko rzeczy niezbędne.

Oferuję tego ebooka, byś mógł zaoszczędzić trochę czasu na poszukiwaniach i mam nadzieję, że gdy go kupisz, będzie on dla ciebie użyteczny.

<<<   >>>

więcej :: prawa :: mniej :: polityka prywatności :: OLXNowość!